Kamistad® Baby byl testován na českých spotřebitelích – podívejte se, jak jsme dopadli: ZOBRAZIT VÝSLEDKY

Léčba zánětu v ústní dutině

Zánět v ústech mohou doprovázet nejen nepříjemné pocity, ale také bolestivost. Ne všechny záněty jsou navíc stejné. Pokud má být pomoc rychlá a cílená, musíme nejprve určit, zda jsou postiženy pouze dásně nebo i jiné části ústní dutiny. Pokud se v ústech objeví zánět, může to vést i ke vzniku závažnějších onemocnění. Bakteriím usazeným poblíž okraje dásní se velmi daří v lepkavém povlaku označovaném jako plak. Ten musí být pravidelně odstraňován zubním kartáčkem a dentální nití, jinak se nahromadí, ztvrdne a rozšíří po celé délce zubu. Výsledkem může být právě zánět dásní neboli gingivitida.

Anketa

Které z následujících potíží ústní dutiny se u vás již někdy objevily?

Přečtěte si o nich více

Gingivitida (zánět dásní)
Gingivitida (zánět dásní)

Gingivitida často vzniká v důsledku nedostatečné ústní hygieny. Přečtěte si, jak v případě zánětu dásní postupovat.

Afty

Afty jsou drobné bolestivé vřídky v ústech. Zpravidla se dají snadno léčit a zahojí se do několika dnů.

Bolest při nošení rovnátek

Fixní rovnátka často způsobují podráždění či poranění dásní a mohou zvyšovat riziko vzniku zánětu v ústní dutině.

Opar (orální herpes)

Opar patří k nejběžnějším kožním onemocněním virového původu. Jak opar vzniká, jaké má příznaky a jak se dá efektivně léčit?

Jak na oteklé dásně u dětí?

Oteklé dásně u dětí patří k poměrně běžným problémům, se kterými bojuje celá řada rodičů. Co oteklé dásně vyvolává a jak postupovat, když se tyto potíže objeví u vašich dětí?

Krvácení dásní
Krvácení dásní

Dásně mohou krvácet z řady různých důvodů. Dobrou zprávou je, že léčba zpravidla netrvá dlouho.

Druhy aft

Každá afta je jiná – některé měří pouze několik milimetrů, jiné mohou dorůst až do tří centimetrů v průměru. Objevují se na různých místech v ústech a liší se také svou barvou.

Afty u dospělých

Afty se u dospělých vyskytují bohužel poměrně běžně – postihují až 25 % populace. Přečtěte si, co je způsobuje a jak se dají léčit.

Afty u dětí

Afty nejsou nebezpečné ani u dětí, ani u dospělých. Provází je však značná bolestivost, a v důsledku toho pak děti často odmítají jíst a pít.

Prevence onemocnění ústní dutiny

K dlouhodobě zdravé ústní dutině lze dospět dodržováním několika obecných pravidel.

Výživa

Některé potraviny dráždí dásně i ústní sliznici a v případě nadměrné konzumace napomáhají rychlejšímu šíření zánětu v ústech. Pokud tedy chcete podpořit regeneraci sliznice v ústech, vyhněte se kořeněným, kyselým a sladkým potravinám, kávě, černému čaji a alkoholu.

Podpora imunitního systému

Pokud má tělo správně fungovat, potřebuje silný imunitní systém. Proto je třeba zajistit dostatečný přísun vitamínů, například i ve formě potravinových doplňků. Ty podporují imunitu a kromě jiného pomáhají předcházet také onemocněním týkajících se ústní dutiny.

Ústní hygiena

Každodenní ústní a zubní hygiena zůstává nezastupitelná – v kombinaci s pravidelnými prohlídkami u zubního lékaře funguje jako nejlepší prevence zánětu v ústní dutině.

Přípravky na zánět v ústní dutině

Nezáleží na tom, zda vás tlačí zubní protéza, dřou rovnátka nebo máte citlivé dásně – zánět a infekce ústní dutiny může postihnout každého a vyvolat další potíže. Kamistad® je tradiční osvědčená značka na nepříjemné zánětlivé potíže v ústní dutině. Díky kombinaci dvou účinných látek, konkrétně lidokainu a heřmánku, nabízí Kamistad® Senzitiv cílenou léčbu bolesti i zánětu v jediném přípravku. Zatímco lidokain ulevuje od bolesti, heřmánek zklidňuje a působí protizánětlivě. Proto by tento volně prodejný lék neměl chybět v žádné lékárničce pro případ, že se zánět náhle objeví. Kamistad® Baby je určen pro naše nejmenší. V době prořezávání zoubků ulevuje od nepohodlí jemnou silou heřmánku.